mazda best car

Sześć nagród Best Cars dla Mazdy

Podczas finałowej gali plebiscytu „Najlepsze samochody roku – Best Cars 2015”, która odbyła się w trakcie salonu Poznań Motor Show, modele Mazdy zostały wyróżnione aż w sześciu kategoriach.

 Na najwyższym podium stanęły: Mazda2 w kategorii „Samochody małe” oraz Mazda6 wśród samochodów klasy średniej. Mazda6 zdobyła tytuł Best Car drugi raz z rzędu, a trzeci raz znalazła się w trójce laureatów w swojej klasie. Jest też pierwszym modelem w historii plebiscytu, który stanął na najwyższym stopniu podium i jednocześnie wśród modeli przystępnych cenowo.

 Nowa Mazda2, debiutująca w segmencie aut małych, może zaliczyć swój rynkowy start za udany, zdobyła bowiem najwięcej głosów czytelników nie tylko w Polsce – zwyciężyła tę kategorię również na Węgrzech.

 Drugie miejsca na podium zajęły w tym roku: Mazda3, konkurująca w bardzo silnie reprezentowanej grupie kompaktów oraz Mazda CX-5, w najszybciej rozwijającym się segmencie kompaktowych SUV-ów i crossoverów.

 Samochodem „Najbardziej przystępnym cenowo” wśród kabrioletów została ponownie Mazda MX-5,  wielokrotnie nagradzana za ekonomię zakupu w plebiscycie Best Cars w latach: 2008, 2011, 2012, 2013 i 2014.

 21. edycję plebiscytu Best Cars przeprowadziły równolegle pisma motoryzacyjne 12 krajów Europy, a także w tym roku Chin, Meksyku i Brazylii. W Polsce głosowało 6 721 czytelników magazynu „Auto Motor i Sport”. Wskazali 33 samochody, które znalazły się w finale i w opinii głosujących zasłużyły na podium, pokonując konkurentów spośród 386 zgłoszonych modeli.

Źródło: mat. prasowe Mazda

Autor: Maciej Dankowski

Od 12 lat czynnie związany z motoryzacją, autor wielu poradników na blogu, na co dzień, jako profesjonalista, pomaga klientom przy doborze części w sklepie milionczesci.pl

To może Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe są zaznaczone *

Sklep milionczesci.pl

Sprawdź nasz sklep z częściami online!