AVENSIS

Polskie premiery Toyoty podczas targów Poznań Motor Show

W trakcie targów Poznań Motor Show Toyota zaprezentowała polskiej publiczności dwie najbardziej oczekiwane nowości tego roku – gruntownie zmodernizowanego Aurisa i nowego Avensisa. Oba modele miały w Poznaniu swoje polskie premiery.

Na stoisku Toyoty w Poznaniu została zaprezentowana szeroka gama modeli, z pełną reprezentacją samochodów hybrydowych. Wśród nich znalazły się m.in. Prius+, czyli jedyny na rynku 7-osobowy minivan z napędem hybrydowym, który na początku br. został poddany face-liftingowi. Była to zarazem pierwsza prezentacja modelu w Polsce.

W drugiej części stoiska znalazły się ikony terenowe Toyoty. Hilux czy Land Cruiser są od lat synonimem jakości, trwałości i najwyższej dzielności w terenie, dzięki czemu można je spotkać pod niemal każdą długością i szerokością geograficzną na świecie. Uzupełnieniem sekcji 4×4 w Poznaniu był pionier SUV-ów i globalny bestseller Toyoty, model RAV4.

Najbardziej oczekiwanymi samochodami na stoisku Toyoty były dwie polskie premiery: Auris po gruntownym face-liftingu i nowy Avensis.

Kompaktowy Auris otrzymuje nową stylistykę nadwozia i wnętrza oraz nowe elementy wyposażenia. Dzięki dostępności nadwozia hatchabck i Touring Sports oraz bogatej gamie napędowej, składającej się z nowych silników diesla, benzynowych i pełnego napędu hybrydowego, odpowiada na potrzeby najbardziej wymagających klientów w Europie. Pod maską zadebiutuje m.in. opracowany od podstaw czterocylindrowy silnik benzynowy 1.2 Turbo o mocy 116 KM.

Prestiżowy Avensis otrzymał całkowicie nowy przód nadwozia, w którym wymienione zostały wszystkie elementy karoserii. Reflektory wykorzystują teraz technologię Full Led w światłach do jazdy dziennej, mijania i drogowych. Nowy jest także tył pojazdu oraz całkowicie przeprojektowane wnętrze, które otrzymało nie tylko nowe kształty i wykończenie, ale także materiały i elementy wyposażenia. Avensis będzie pierwszym modelem wykorzystującym systemy bezpieczeństwa aktywnego Toyota Safety Sense, dostępne już w wersji podstawowej. Dodatkowo, z myślą o klientach flotowych, pod maską będą pracowały nowe silniki Diesla: 1.6 D-4D o mocy 112 KM i 2.0 D-4D o mocy 143 KM.

AVENSIS

AURIS

Źródło: toyotanews.pl

Autor: Maciej Dankowski

Od 12 lat czynnie związany z motoryzacją, autor wielu poradników na blogu, na co dzień, jako profesjonalista, pomaga klientom przy doborze części w sklepie milionczesci.pl

To może Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe są zaznaczone *

Sklep milionczesci.pl

Sprawdź nasz sklep z częściami online!