Co ile wymieniać rozrząd

Ile kosztuje wymiana rozrządu i co ile go wymieniać?

Ile kosztuje wymiana zestawu paska rozrządu i co ile go wymieniać?

Układ rozrządu jest jednym z najważniejszych elementów w silnikach naszych aut. Posiada go każdy silnik tłokowy bez względu na to, czy napędza on samochód, ciągnik rolniczy czy też ogromny statek. Jego konstrukcja zmienia się wraz z rozwojem technologii i jednostek napędowych. Tak samo jednak jak inne części może on ulec awarii. Podpowiadamy ile kosztuje wymiana rozrządu i co ile wymieniać rozrząd w aucie?

Ile kosztuje wymiana rozrządu?

Koszty związane z naprawą układu rozrządu są zróżnicowane. Wszystko zależy od rodzaju silnika w naszych autach, bowiem im bardziej skomplikowany układ napędowy tym koszty wymiany rozrządu będą wyższe.

Każdy silnik, aby funkcjonować potrzebuje paska, łańcucha lub kół zębatych.  W zależności od tego, który z nich posiadany koszt wymiany rozrządu będzie różny. Pasek posiada tę zasadniczą zaletę, że jest najtańszy. Coraz częściej jednak w nowych autach montuje się łańcuch rozrządu, który z kolei jest zdecydowanie trwalszym rozwiązaniem. To wszystko sprawia, że ceny samych części mogą wynosić nawet 4-5 tys. zł. Do tego dochodzi koszt robocizny, dlatego warto samemu zakupić części do samochodu.

Części samochodowe, w tym bogaty wybór zamienników, jakie znajdą Państwo w naszej ofercie sprawia, że zmniejszymy całkowity koszt wymiany rozrządu do minimum. Z wyższymi cenami muszą się liczyć właściciele samochodów z silnikiem Diesla, dlatego  tym bardziej warto zakupić samodzielnie części i udać się na wymianę do zaufanego warsztatu.

Co ile wymieniać rozrząd w aucie?

Przyjmuje się, że wymiana paska rozrządu w aucie powinna być przeprowadzana co 100 tys. km, czyli zazwyczaj co około 6-7 lat. Jest to dla wielu samochodów graniczny limit jego wytrzymałości. Warto także systematycznie przeprowadzać jego oględziny, ponieważ wymieniając pasek rozrządu należy także wymienić inne podzespoły, które mają wpływ na jego żywotność. W przypadku łańcucha rozrządu jego wymiana może być przeprowadzona rzadziej, co nie oznacza, że nie powinniśmy na bieżąco kontrolować jego stanu.

Systematyczna kontrola i wymiana jednostki napędowej to gwarancja sprawności i niezawodności naszego auta.

Autor: Maciej Dankowski

Od 12 lat czynnie związany z motoryzacją, autor wielu poradników na blogu, na co dzień, jako profesjonalista, pomaga klientom przy doborze części w sklepie milionczesci.pl

To może Cię zainteresować

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe są zaznaczone *

Sklep milionczesci.pl

Sprawdź nasz sklep z częściami online!