alfa romeo 147/156 jakie wahacze

Jakie wahacze wybrać do Alfa Romeo 147/156

 

Jakie wahacze wybrać do Alfa Romeo 147 i 156

Zawieszenie w Alfa Romeo nie należy niestety do zbyt trwałych. Wymiana wahaczy jest zatem czynnością, która czeka każdego użytkownika Alfy Romeo przynajmniej raz na rok lub raz na dwa lata. Niestety stan dróg w Polsce, pomimo tego, że ciągle się polepsza, wciąż pozostawia wiele do życzenia. Inżynierowie Alfy 147 i 156 chyba nie brali słabych nawierzchni pod uwagę projektując te modele.

 

Ile kosztują wahacze do Alfy Romeo 147 i 156?

Ceny wahaczy górnych zaczynają się od ok 80 zł, a wahaczy dolnych od ok 150 zł i rosną w zależności od producenta.

 

Którego producenta wahaczy wybrać?

Niestety z doświadczenia wiem, że w przypadku Alfy 147/156 często nie ma zastosowania reguła, że droższe to na pewno lepsze. Z opinii, które otrzymuję od użytkowników i mechaników, wynika, że (wykluczając chińskie produkty no name) nie ma większej różnicy czy zakupimy towar z dolnej, średniej a nawet czasami górnej półki, bo ich wytrzymałość będzie zbliżona. Tak, tak, nawet TRW i Lemforder potrafią się wybić po kilku, kilkunastu miesiącach.

 

Jakie wahacze do Alfy Romeo 147/156 polecacie?

Wybór zawsze zależy od indywidualnej oceny i zasobności portfela kierowcy. Poniżej nasze podsumowanie uzyskanych opinii.

  • Lemforder – najwyższa półka cenowa, jakość ostatnio trochę spadła. Należy uważać, bo kupując na portalach aukcyjnych w niskiej cenie, jest duże prawdopodobieństwo, że natrafimy na podróbkę
  • TRW, Meyle i SWAG – również jedne z najdroższych i tak jak Lemforder, często podrabiane
  • Delphi – średnia półka cenowa, czasami jakość pozostawia wiele do życzenia
  • Dassel – dolna półka cenowa, jakościowo ponad średnią półkę, zachwalane przez użytkowników ze względu na bardzo dobry stosunek cena/jakość
  • Fast, Vema, MasterSport – dolna półka cenowa, jakość bardzo przeciętna
  • GT Bergman – zdarzyło mi się usłyszeć kilka niezbyt pochlebnych opinii od użytkowników (moją subiektywną opinię usunąłem na prośbę/wezwanie pełnomocnika firmy Auto-Moto-Valdi Grzegorz Kluza, która jest właścicielem owej marki) 

Celem tego zestawienia jest nakreślenie, bazując na własnym doświadczeniu, jak i opiniach klientów, sytuacji rynkowej, a nie promowanie lub negowanie jakiejkolwiek z marek.

Wahacze do Alfy Romeo w najlepszych cenach kupisz na milionczesci.pl

Autor: Maciej Dankowski

Od 12 lat czynnie związany z motoryzacją, autor wielu poradników na blogu, na co dzień, jako profesjonalista, pomaga klientom przy doborze części w sklepie milionczesci.pl

To może Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe są zaznaczone *

Sklep milionczesci.pl

Sprawdź nasz sklep z częściami online!