PEUGEOT 3008 zwycięża w plebiscycie BEST CARS 2017

 

 

Z początkiem roku 2017 odbywa się coroczny plebiscyt BEST CARS. W tym roku w najważniejszym plebiscycie czytelniczym wygrał finalista konkursu Car of The Year 2017 PEUGEOT 3008. Zajął pierwsze miejsce w kategorii SUV spośród 45 samochodów, które brały udział w tej kategorii.

Ten międzynarodowy plebiscyt organizowany jest w Europie od ponad 40 lat (w Polsce od 1994 roku), a jurorami są tylko i wyłącznie czytelnicy magazynu Auto Motor i Sport.

Plebiscyt Best Cars cieszy się ogromnym zainteresowaniem, co roku biorą w nim udział setki tysięcy czytelników z Europy w tym nawet tysiące z Polski. W 2017 było to około 6650 uczestników z Polski.

Spośród wszystkich, którzy oddali głos w plebiscycie został wybrany zdobywca nagrody, którym jest nowy Peugeot 3008 w wersji GT. Uroczyste przekazanie odbędzie się w czasie tegorocznych Targów Motor Show w Poznaniu.

Nowy SUV Peugeot’a zadebiutowal na polskim rynku pod koniec ubiegłego roku i według producenta stanowi doskonałą odpowiedź na oczekiwania wymagających klientów, poszukujących nowych doznań, i możliwości wyróżniania się. Jak wskazuje producent, nowy Peugeot 3008 dysponuje mocnymi atutami, takimi jak spektakularny PEUGEOT i-Cockpit® drugiej generacji, który przykuwa wzrok designem, zoptymalizowaną konstrukcją oraz zaawansowanym technologicznie wyposażeniem. Stanowisko kierowcy charakteryzuje się jeszcze bardziej kompaktową kierownicą względem pierwszej generacji i-Cockpit® jak i również ekranem dotykowym 8″ zainstalowanym w centralnym punkcie deski rozdzielczej oraz panelem wirtualnych zegarów o przekątnej 12,3″, który ma możliwość konfiguracji i personalizacji. Ma on dostarczać podczas jazdy wszystkich niezbędnych informacji. Centralny panel wyposażony został również w 6 przełączników typu „Toggle switch”, które zapewniają bezpośredni dostęp do głównych funkcji samochodu.

Wersja, jaką ma otrzymać jeden z czytelników Auto Motor i Sport, który oddał głos w plebiscycie to wersja GT. Stanowi ona ukoronowanie oferty najnowszego SUV-a. Wyposażona ona jest w silnik 2.0 BlueHDI 180 S&S oraz automatyczną skrzynię biegów EAT6 z sześcioma przełożeniami. Pośród opcji dodatkowych, które posiada ta wersja znajduje się wyjątkowe dwukolorowe nadwozie typu „Coupe Franche”

Źródło: Peugeot

Autor: Maciej Dankowski

Od 12 lat czynnie związany z motoryzacją, autor wielu poradników na blogu, na co dzień, jako profesjonalista, pomaga klientom przy doborze części w sklepie milionczesci.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe są zaznaczone *

Sklep milionczesci.pl

Sprawdź nasz sklep z częściami online!