Kia Picanto

15 modeli KIA na targach w Poznaniu

15 modeli KIA na targach Motor Show w Poznaniu.
Na rozpoczynających się dziś targach Kia zaprezentuje m.in. zmodernizowane modele Venga, Rio i Picanto. Nie zabraknie również całkowicie nowego Sorento oraz konceptu Niro. Całość „ubarwią” pro_cee’da GT oraz wyścigowe Picanto. Odświeżona Kia Venga otrzymała nowy design przedniego i tylnego pasa, bardziej nowoczesne wnętrze, nowe wzory felg z lekkiego stopu oraz poszerzoną paletę kolorów nadwozia. Nowa Kia Picanto oprócz retuszu stylistycznego na zewnątrz i w środku, zyskała także wzmocnione hamulce i zmodyfikowany pod kątem spełnienia normy Euro 6 silnik 1.0. Kia swoje samochody ulokuje na 700 m2 powierzchni Poznańskich Targów.

Kia Venga
Kia Venga
Kia Rio
Kia Rio
Kia Picanto
Kia Picanto
Kia Sorento
Kia Sorento

 Niro? A co to?

Miejski koncept Niro to możliwy zwiastun ‘nowego gracza’ segmentu B, gotowego na podbój wielkich metropolii. Masywności wyglądu Kia Niro dodają specjalne opony 225/40 R20 wokół 20-calowych, pięcioramiennych felg z lekkiego stopu. Wsiadanie do kabiny pasażerskiej Niro odbywa się przez dwuścienne drzwi podnoszone na kształt skrzydeł motyla i otwierane przy pomocy płaskich uchwytów-klamek. Głównym źródłem mocy koncepcyjnego Niro jest silnik benzynowy o pojemności 1,6 lita i mocy 160 KM, który za pośrednictwem siedmiostopniowej przekładni dwusprzęgłowej napędza koła przednie. Do napędu osi tylnej – włączanego w razie gorszych warunków jazdy – służy hybrydowy system elektryczny o mocy 45 KM zasilany energią odzyskiwaną w trakcie hamowania.

Kia Niro
Kia Niro

Autor: Maciej Dankowski

Od 12 lat czynnie związany z motoryzacją, autor wielu poradników na blogu, na co dzień, jako profesjonalista, pomaga klientom przy doborze części w sklepie milionczesci.pl

To może Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe są zaznaczone *

Sklep milionczesci.pl

Sprawdź nasz sklep z częściami online!