Filtr-paliwa-w-VW-Passat-B5-B6

Filtr paliwa VW Passat B5 B6 – jak dobrać, ile kosztuje, wymiana krok po kroku

Jak dobrać filtr paliwa do VW Passata B5 B6 (silniki benzynowe)

Z doborem filtra paliwa w Pasacie B5 / B6 nie powinno być żadnego problemu, są one dostępne w każdym sklepie motoryzacyjnym. Jeśli chcesz mieś pewność, że jest właściwy, możesz to sprawdzić w naszym katalogu na milionczesci.pl wybierając krok po kroku swoje auto i kategorię części. Możesz też do nas zadzwonić, podać dane samochodu lub numer VIN, a my dobierzemy odpowiedni filtr.

Najlepszy filtr paliwa do VW Passat B5 B6 (silniki benzynowe)

Górna półka to filtry paliwa MannFilter i Knecht – są one najczęściej wybierane przez doświadczonych posiadaczy samochodów. Na rynku jest jednak ogromny wybór filtrów ze średniej jak i niższej półki. Poniżej kilka linków do wybranych filtrów:

Filtron PP836

Knecht KL2

Mann-Filter WK830/7

tańszy zamiennik: Kamoka F301201

Ile kosztuje filtr paliwa do VW Passata B5 B6 (silniki benzynowe)

Ceny filtrów wahają się od około 15 do 50-60 zł. Wszystko zależy od jakości i popularności danego producenta. Jeśli nie jesteś wymagający, wybierz filtr ze średniej półki cenowej – powinien spełnić oczekiwania i nie nadszarpnie twojego budżetu. Jeśli cenisz sobie najwyższą jakość, zastanów się nad wyborem marki Mann lub Knecht.

Kiedy wymienić filtr paliwa w VW Passat B5 B6 (silniki benzynowe)

Najlepiej filtr paliwa wymieniać razem z pozostałymi filtrami (powietrza, kabinowym, oleju). Filtr ten nie jest kosztowną częścią a w ten sposób nie musimy dodatkowo pamiętać kiedy i czy go wymieniliśmy, robimy wszystko za jednym razem i mamy spokój. Jeśli chodzi o częstotliwość wymiany, najlepiej robić to według wskazań producenta lub przy każdej wymianie oleju.

Wymiana filtra paliwa w VW Passat B5 B6 (silniki benzynowe) krok po kroku:

W silnikach benzynowych w VW Passacie B5 B6 występuje najzwyklejszy filtr przewodowy. Jego wymiana jest bardzo łatwa i zajmuje dosłownie chwilę. Co będzie potrzebne do wymiany filtra? Klucz 10, najlepiej na grzechotce, śrubokręt i miska lub wiaderko.

Do wymiany filtra paliwa przyda nam się kanał lub podnośnik, inaczej wymiana może okazać się kłopotliwa

1. Wjeżdżamy na kanał i zabezpieczamy koła aby auto się nie przemieściło lub podnosimy je na podnośniku

2. Filtr jest zamontowany w opasce, która jest przykręcona do podwozia dwoma śrubami – odkręcamy je kluczem 10

3. Odkręcamy opaski zaciskowe na przewodach przy filtrze

4. Podkładamy pod filtr miskę lub wiaderko (w filtrze i przewodach będzie znajdować się trochę paliwa, które wycieknie po odpięciu przewodów)

5. Odpinamy przewody od filtra

6. Montujemy nowy filtr zgodnie ze strzałką pokazującą kierunek przepływu

7. Skręcamy opaski i przykręcamy filtr do podwozia

Warto wymienić opaski zaciskowe na nowe, aby przy kolejnej wymianie nie było problemu z odkręceniem (stare mogą skorodować)

Autor: Maciej Dankowski

Od 12 lat czynnie związany z motoryzacją, autor wielu poradników na blogu, na co dzień, jako profesjonalista, pomaga klientom przy doborze części w sklepie milionczesci.pl

To może Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe są zaznaczone *

Sklep milionczesci.pl

Sprawdź nasz sklep z częściami online!