sprzedaz Skody w 2019

Prawie milion nowych aut od Skody

W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2019 roku Skoda dostarczyła na całym świecie prawie milion nowych samochodów (dokładnie 913 700 sztuk)

Skoda zanotowała wzrost sprzedaży w Europie Wschodniej + 10,6 %, Europie Zachodniej + 6,8 %, i na rynku rosyjskim + 7,0 %. Globalnie liczba nowych aut skody zmalała o 2,7 %, a spowodowane jest to spadkiem na chińskim rynku motoryzacyjnym. Na pozostałych rynkach międzynarodowych Skoda dostarczyła 719 300 pojazdów, co oznacza wzrost o 4,4 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem.

W Polsce Skoda jest niekwestionowanym liderem rynku samochodowego. Polscy klienci najchętniej kupują Skody, do września zakupili aż 49 653 sztuk. Najbardziej popularne są wciąż Fabia i Octavia. Świetnie sprzedają się również SUV-y: liczba rejestracji ŠKODY KAROQ i KODIAQ zwiększyła się odpowiednio o 38,71 proc. i 44,39 proc. rok do roku.

Źródło: Skoda

Autor: Maciej Dankowski

Od 12 lat czynnie związany z motoryzacją, autor wielu poradników na blogu, na co dzień, jako profesjonalista, pomaga klientom przy doborze części w sklepie milionczesci.pl

To może Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe są zaznaczone *

Sklep milionczesci.pl

Sprawdź nasz sklep z częściami online!