Enjoy – car sharing po Włosku

Zdjęcie: Fiat
Zdjęcie: Fiat

Mieszkańcy Mediolanu, Rzymu Florencji i Turynu mogą korzystać z rewolucyjnego systemu wypożyczania samochodów. Firmy Fiat i Eni – operator usługi Enjoy, oferują car sharing czyli krótkoterminowy wynajem samochodów. W miastach do dyspozycji mieszkańców, którzy dokonają rejestracji do systemu wypożyczania, jest flota kilkuset Fiatów 500. Klient może odnaleźć i zarezerwować najbliższy pojazd za pomocą aplikacji na smartphon lub strony internetowej. Może także wybrać któryś z wolnych Fiatów zaparkowanych wzdłuż drogi i od razu je wypożyczyć.

Enjoy-owe 500 mają wolny wjazd do centrum miast i będą mogły zostać odstawione po zakończeniu użytkowania na dowolny parking objęty usługą.

Koszt korzystania z usługi to 25 eurocentów za minutę korzystania za pierwsze 50 km. W koszt wliczone są ubezpieczenie, paliwo i parking. Do tej pory zarejestrowanych jest 250 tys. użytkowników, którzy dokonali już 2,5 miliona wypożyczeń.
Wszystkie dostępne Fiaty 500 mają czujniki parkowania, mogą przewozić max 4 osoby i posiadają homologację euro 6, bo przecież chodzi tu głównie o zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza w miastach.

Autor: Maciej Dankowski

Od 12 lat czynnie związany z motoryzacją, autor wielu poradników na blogu, na co dzień, jako profesjonalista, pomaga klientom przy doborze części w sklepie milionczesci.pl

To może Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe są zaznaczone *

Sklep milionczesci.pl

Sprawdź nasz sklep z częściami online!