Seat_Leon_Sprzedaz

Milionowy Seat Leon trzeciej generacji

Leon to jeden z motorów napędowych sprzedaży Seata. Jego trzecia wersja cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów, a z linii produkcyjnej zjechał już milionowy egzemplarz!

Początek modelu sięga roku 1999, kiedy to hiszpański producent wypuścił na rynek pierwszą wersję Leona. Początkowo klienci nie byli przekonani do jego zakupu i Leon przynosił Seatowi spore straty, z czasem jednak przyszło uznanie kierowców, a model stał się najlepiej sprzedającym się autem w historii Seata. Do dziś sprzedano ponad 2,2 miliona sztuk (534 797 pierwszej generacji, 675 915 drugiej i 1 000 000 trzeciej). Leon dostępny jest w sprzedaży na 5 kontynentach, a Niemcy, Hiszpania i Wielka Brytania to kraje, w których sprzedało się najwięcej modeli trzeciej generacji.

Ciekawa linia nadwozia, mocne silniki, usportowione wersje Cupra i FR, to wszystko sprawia, że Leon jest ciekawą opcją zarówno dla młodych jak i dojrzałych kierowców. W Leonie każdy może znaleźć coś ciekawego.

Źródło: SEAT

Autor: Maciej Dankowski

Od 12 lat czynnie związany z motoryzacją, autor wielu poradników na blogu, na co dzień, jako profesjonalista, pomaga klientom przy doborze części w sklepie milionczesci.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe są zaznaczone *

Sklep milionczesci.pl

Sprawdź nasz sklep z częściami online!