Jakie wycieraczki do BMW E46?

Jakie pióra wycieraczek do BMW E46?

Temat wymiany piór wycieraczek wraca przynajmniej 2 razy do roku (najczęściej wycieraczki wymieniamy jesienią i wczesną wiosną) i wtedy nasuwają się pytania: jakie wycieraczki kupić, jakiego producenta i w jakim powinny być rozmiarze. Przyglądnęliśmy się tematowi i poniżej odpowiadamy krótko na te pytania.

Jakie wycieraczki do BMW E46 – rozmiar?

W oryginale były montowane wycieraczki o rozmiarze 23″ lewa (od kierowcy) i 20″ prawa (od pasażera) w przeliczeniu na milimetry daje nam to odpowiednio 575 i 500 mm. Małe odstępstwa od tych rozmiarów są akceptowalne. Mocowanie piór zastosowane w BMW E46 to najprostsze – haczykowate i nie powinno przysparzać problemów przy wymianie.

Jakie wycieraczki do BMW E46 – producent?

Opinii o producentach wycieraczek w internecie znajdziemy bardzo dużo, każdy producent ma zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników. Z własnego doświadczenia jednak spośród dużego wyboru na rynku, kilka opcji można z miejsca wykluczyć. Czy np. kupowanie piór wycieraczek „no name” w markecie ma sens? Owszem ma – jeśli jest to sytuacja awaryjna i tylko tam w danej chwili możemy zrobić zakup. W przypadku gdy zależy nam na długim czasie działania, a przede wszystkim cichym działaniu, polecam zakup wycieraczek markowych. Najczęściej wypierane przez użytkowników BMW E46 są wycieraczki Bosch i to te starego typu. Jest to model piór wycieraczek o oznaczeniu BOSCH 3 397 001 394 Popularne są również pióra Valeo z linii First – sam używam właśnie takich, tyle że w innym modelu samochodu. Z tanich zamienników dostępnych np. na milionczesci.pl znajdziecie jeszcze pióra wycieraczek Kamoka, MaxGear czy Kraft, ale tu jakość jest już nieco gorsza.

Autor: Maciej Dankowski

Od 12 lat czynnie związany z motoryzacją, autor wielu poradników na blogu, na co dzień, jako profesjonalista, pomaga klientom przy doborze części w sklepie milionczesci.pl

To może Cię zainteresować

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe są zaznaczone *

Sklep milionczesci.pl

Sprawdź nasz sklep z częściami online!